Úvodní stránka...

E

Elektrické kolo

Links: Kolo s elektropohonem vlastní výroby. Čtěte více.
E

Záložní stránky

Links: Funkční verzi ZWZ stránky vždy najdete na některé z těchto adres:
 
zwz.cz
Je vždy aktuální, ale neběží v noci.
web.zwz.cz
Nová, ukáže se, jestli vydrží. Má tapety v plné kvalitě (1MB).
zdenek.szm.com
Osvědčená dostupnost, ale má omezení na velikost souboru 512k.
E

Bleskově: SPAM za 4 dny

Message: Po uvedení nové domény zwz.cz trvalo překvapivě krátce, než si ji našel první spekulativní prodejce. O to překvapivější je, že se jedná o "marketing" nakladatelství Dashöfer. Nikdy jsem s nimi neměl nic do činění a přeji si, aby to tak i zůstalo, ale že mi budou spamovat nabídku kurzu angličtiny, to je silně pod úroveň takového nadnárodního giganta. Teď rozhodně vím, komu se vyhnout obloukem. Paní Andrea Sucháčková chce mít jméno na všech sloupích podobně jako její známější jmenovkyně z ODS.
E

Čmeláci

Links: Buff-tailed queen Sepsal jsem článek o nejlepším hmyzu - o čmelácích. Neváhejte a poznejte je blíže.
E

Plánovaný výpadek

Message: Server ZWZ bude mimo provoz přibližně do 10. července 2009.
Děkuji vám za přízeň v uplynulých letech.
E

ZWZ PE

Links: Návod k přípravě CD, které nastartuje přímo do prostředí Windows do operační paměti bez instalace na pevný disk. Umožní opravu disku, odstranění virů atd. Článek je pouze v angličtině. ZWZ PE
E

Nové tapety

Links:
Dedžiko

Tématem je jaro. Vítěz symbolické malé soutěže.
Rabi a Pučiko

Ztvárňuje noční ohňostroj.
Kliknutím na miniaturu přejdi na náhled s popisem, kliknutím na střední pohled zobraz plnou tapetu.

Server bohužel již neexistuje. Server obnovili, ale starý obsah je ztracen. Nicméně zde se obsah drží zdatně již léta, takže si račte prohlédnout tapety.
E

Příbuzné obrázky

Message: Následující vylepšení zobrazí nad prostředním náhledem některé z mých tapet miniatury dalších podobných tapet. Nyní najdeš všechny tapety svého oblíbeného žánru!
Vyzkoušej to kliknutím na některou z tapet v menu nalevo.
E

Puzzle skládačky

Message: K dispozici jen na mém serveru. Doklikej na plný pohled na tapetu a nahoře klikni na odkaz Jigsaw.
E

Moje tapety na CD Computeru

Message: Je to k neuvěření, ale normálně mě požádali a pak opravdu umístili na CD časopisu Computer 19/05 několik mých tapet. Sice je zbytečně překomprimovali JPEG algoritmem znovu (a zvětšili tím soubor!), ale to nevadí. Jsou tam a s nimi i odkaz na moji stránku.
E

1010127 světelných let daleko...

Message: Za předpokladu, že vesmír je homogenní a rozprostírá se donekonečna (a že naše houšť galaxií z Velkého třesku není jediná hmota), lze statisticky určovat vzdálenost struktur podle našich požadavků od Země. Čím složitější věc chceme najít, tím dál bude. A inteligentní život s humanoidy se odhaduje být právě v této nesmírné vzdálenosti. A proč si ho nepředstavit třeba takhle? (Klikni na obrázek kostek.) Tyto kostky jsou vycpané a plyšové, vysoké asi 12 cm a Rabi je někdy používá jako ozdobu do vlasů. Nyní jsou odloženy v trávě. Dějištěm scény je planeta DiGi Charat, odkud pochází i Dejiko [-dži-] pózující na tapetě v minulém článku.
E

Podzimní tapeta

Message: Nebudu to tady rozebírat tolik jako v anglické verzi stránky, takže prostě tapeta na plochu udělaná ve Photoshopu. A ještě něco: Tato stránka má několik skinů, tak nezůstávej u světlemodrého. Ten je sice nenáročný na rychlost internetového připojení, ale vypadá chudě. Zkus zelený. V anglickém menu rozklikni Styles a tam jsou všechny.
T

Film: Věříme v Boha

Link: Nenech se odradit názvem, není to žádná pámbíčkářská propaganda, ale výborná komedie. Pozor: Vzhledem k velikosti souboru (přes 30MB) není vhodné pro uživatele mimo síť Újezd.NET.
Stahuj a sleduj! (Klikni pravým tlačítkem na odkaz a ulož soubor.)
E

Směrnice pro softwarové patenty odmítnuta!

Message: Evropský parlament konečně zamítl směrnici povolující velkým společnostem (Microsoft) patentovat si software. Toto je velké vítězství pro nás, běžné uživatele. Hurá!
E

Hledací funkce vyladěny!

Message: Zrychlil jsem hledání v galerii. Teď jede až 10krát rychleji! Navíc, uživatelé Firefoxu uvidí pěknou animaci tužky, takže poznají, že opravdu zmáčkli tlačítko Hledat. Tato funkce není dostupná v Internet Exploreru. Musel jsem to dokonce ošetřit skriptem na straně serveru. IE totiž při zavolání metody SetTimer v JavaScriptu vynuluje všechny čítače včetně Meta Refresh, čímž zabrání načítání hledaného obsahu.
P.S.: A prohlédni si moji novou tapetu s Elwyn!
E

Máš dobrý prohlížeč?

Links: Můžeš si otestovat funkčnost svého prohlížeče internetu. Klikni sem pro testovací stránku. Horní polovina testovací stránky má obsahovat prázdný bílý obrázek a spodní má mít modrý text na bílém pozadí. Pokud toto tvůj prohlížeč nesplňuje, je na čase stáhnout si Firefox!
E

Hlasovali jste pro DiGi Charat?

Links:
Po kliknutí na miniaturu uvidíš velký obrázek.
Tady najdeš více tapet DiGi Charat.
Tapety, které jsem vytvořil, najdeš zde.
Můžeš také procházet adresář DiGi Charat.
E

Vysvětlení funkce FuzzyHash

Message: Vypadá to, že tuhle funkci nikdo nepochopil. Zde je článek, jak ji používat.
E

RAIDové pole jede!

Message: Co dodat? 750 GB by mělo stačit k hostování anime, ne?
E

Omezení přenosu

Message: Protože existují stahovači, kteří sabotují provoz této stránky, musel jsem přikročit k omezení objemu přenesených dat za den pro jednotlivé uživatele. Máš

50 MB.

Pak budeš odříznut do půlnoci. To ale neplatí pro mirror zdenek.szm.sk, takže ji navštiv po překročení limitu. Limit neplatí pro uživatele ÚjezdNET.
M

FuzzyHash je funkční!

New: Nechci to dlouze rozebírat, prostě galerie, kde se místo klíčových slov hledá pomocí uploadu thumbnailu, ke kterému algoritmus najde nejpodobnější obrázky v galerii.
Tady je.

Vyšší spolehlivost!

Message: Server teď bude spolehlivější. Přidal jsem druhé UPS, takže se komp nebude ničit výpadky.

Více času online!!

(Starý) úvod

Message: Ať se vám nový design stránek líbí! Starý design zde.

Nová galerie

Message: Tato stránka nabízí všechny obrázky, co jsem kdy na netu našel. Klikni na položku Galerie po levé straně.
E

Píseň týdne

Song: Nebo spíš roku, jelikož tohle moc často neaktualizuju.
Ayumi Hamasaki - Grateful Days. Stahuj!
Tedy, abych se vyjádřil k Ayumi [čti: ajumy] Hamasaki: Vydala desítky alb v Japonsku. (Když jsem to naposled kontroloval koncem r. 2004), bylo jí 24 let. Původně zpívá ve stylu pop, i když na první poslech zaujmou nerýmující se slova. To je ostatně pro japonské skladby typické. Téma je obvykle typicky popové, čili nějaká ta láska, romantika plus problémy mladých. Zvláštní kapitolou jsou však remixy, kterých existuje snad víc než originálek a jedna píseň (snad Far Away) byla zmixovaná asi 35krát!!! Ayumi má vlastní tým japonských dýdžejů (nejmíň 10, co jsem koukal), plus navíc se občas přičiní i nějaký ten euroamerický točič. Zejména byla poctěna zájmem Voodoo & Serano a také německým duem Warp Brothers. Ke stylu: Narozdíl od originálek se mixy vyznačují bizarní kombinací žánrů Trance, Hardcore a Techno. Zejména Trance. Rozmanitost je na rozumné úrovni. Musím pochválit vydavatele, prakticky všechno existuje na CD, i když ta se pochopitelně nedovážejí - jak kvůli vysoké ceně (i s poplatky by jedno CD vyšlo tak na 1600 Kč), tak i kvůli prakticky nulovému zájmu ze strany našeho znalostmi nedotčeného publika.
Více jich stáhni v sekci Zábava.
Starší:
Pita Ten - Shiawase ni Naru to ii na.mp3
Pita Ten - 02 - Chiisana Negai
Di Gi Charat - Sakura Sakura
Ayumi Hamasaki - Ayu-Ro-Mix 3 - 05 - Heartplace (Dreamland EuroMix)
Ayumi Hamasaki - ayu trance 3 - 02 - Real Me (Megara vs DJ Lee Remix)
Ayumi Hamasaki - Still Alone (Warp Brothers Remix)

Hodnocení - Cenzura

Message: Poslední dobou přibyl nějaký neslušný obsah. Sledujte tyto ikonky v záhlaví článků a příliš sprostým se vyhýbejte:
E Pro každého, nezávadné.
T Od 12 let.
Y Od 15 let.
M Od 17 let, může obsahovat krvavé vraždy ve stylu běžných filmů v televizi.
I Také od 17 let, může navíc obsahovat uměleckou nahotu skrytou zejména kusy pohozeného oděvu.
A Pouze pro dospělé. Vhodné zřejmě jen pro muže.
H Hentai. Kreslená varianta A, nepodceňujte tvrdost kategorie!
Na stránce ZWZ brouzdejte bezpečně!

Co to tady smrdí? Seznamový zmrdi!!

Message: [Česky:]
Portál Seznam.cz (schválně nedělám odkaz) zákeřně zpoplatnil svůj webhosting. Po nezabezpečených přílohách e-mailů a dovolování provozu chatu s dětským |°ornem je to další z jeho sviňských činů. Proto doporučuji změnit providera. ZWZ doporučuje: Tiscali nebo SZM.sk.

Předpověď: Takhle to bude vypadat za 4 roky! —>

A

Kopie stránky...

Links: Vždy najdeš tuto stránku na některém z těchto odkazů:
zwz.cz
Je vždy aktuální.
zdenek.szm.sk
Použij, pokud první nefunguje.
Odkaz zdenek.myftp.org vede nyní na automatický skript, který z obou výše uvedených odkazů vybere ten lepší podle dostupnosti. Proto také všude uvádím tento odkaz. Je vhodné ho používat, i když je jen přesměrovávací.
E

Nestojí Times písmo za nic?

Links: Tak si stáhni klasický Garamond a dej svým textům i této stránce styl!
</body></html>